Kuzey Kürdistan’ı Kaybetmek üzereyiz

“Ki bugüne kadar PKK hiç bir zaman Kürt düşmanlarına yanında yer alıp başka bir Kürt hareketine saldırmamıştır. PKK tarihinde, Kürt halkına ihanet hiç bir zaman olmamıştır. Fakat KDP tarihi ihanetlerle dolu.”

Yukarıdaki notu yazan milyonlarca PKK/HDP’yi destekleyenlerden birisi. Buyur gelin işin içinden çıkın! KDP başta olmak üzere diğer Kürd partilerinin de hataları olmuştur ama PKK’nin bir sineğe dahi zararı olmamış, Öcalan ise bir melektir gibi görenlere neyi nasıl anlatacaksınız? 

PKK, 1978 yılında 250 kişiyle kuruldu ve 43 yıl sonra yaklaşık 6 milyon seçmene ulaştı. Bu sempatizanların ulusal çizgiye gelmesi de en az (internet cağında) 20/25 yıl gerekecek. Tabii eğer PKK içindeki ulusalcı Kürdler PKK’yi ortadan ikiye bölerlerse isler değişir ama PWD’ye ve PKK’den ayrılanlara neler oldu malumunuz… Zaten tabela partilerden söz etmeye gerek yok.

Üzülerek belirtmem gerekiyor ki, Kürdler Kuzey Kürdistan’ı kaybettiler, çünkü 20/25 yıl sonra Kuzey Kürdistan’da Kürdçe konuşacak, Kürdlerin MiLLi haklarını savunacak bir tek Kürd bile bulamayacağız, herkes bugün olduğu gibi saçma sapan ne idüğü  belirsiz sözüm ona ekolojik, demokratik, karısız, kocasız, devletsiz gibi saçmalıkların peşinde git gide Türkleşerek koşacaktır…

PKK’nin Kürdleri Türkleştirme Projesi’de böylece başarıyla son bulabilir.

Milliyetçi/Demokrat Kürdlere de şu tavsiyede bulunmak istiyorum:

Değerli zamanınızı/enerjinizi PKK/HDP ile boşa harcamayın, bilakis kendiniz için bir şeyler yapın ve kendinizi Yahudiler gibi geliştirin. Dünyanın neresinde yaşıyorsak yaşayalım evimizi Kürdistan’a, kıblemizi ise Güney Kürdistan’a çevirelim. Çünkü Kürdler için ne varsa Güney Kürdistan’da vardır.

Doğu Kürdistan’da çok önemlidir. Eğer ABD, İran’a vurursa onlarda bir statüye kavuşur. Ama Joe Biden savaşan bir tip değil. Onu Obama döneminden tanıyoruz. Yine Bati Kürdistan ABD’nin insafına kalmış bir şey! Bekleyip göreceğiz…

Alan Lezan | 09.06.2021

%d blogcu bunu beğendi: