Bagimsizlik icin 5 Tez!

1) Bagimsizlik demek sömürgeciligin siyasi, askeri, kültürel ve ekonomik bütün egemenligine son verilmesi demektir. Bunun icin; a) askeri b) siyasi c) ekonomik d) kültürel muazzam PARTILER ÜSTÜ bir örgütlenmeye gitmek, Kürdistan’in pazar birliginide saglayip, kapitalist sisteme entegre olmasini saglamak, cagdas batili ekonomik sosyal deger ve gercekler olan serbest piyasa ekonomisi, hukukun üstunlugüne dayali demokratik sistemi savunmak.

2) Federasyonlasma, özerklik, otonomi, demokratik cumhuriyet ve benzeri tüm olusumlari reddetmek, fakat federasyonlasmayi bagimsizliga bir ön asama olusturdugu icin kismen desteklemek.

3) Kürd anti-emperyalist, anti-kapitalist, daha dogrusu anti-amerikanci olmamalidir. Emperyalizmi, ABD-emperyalizmini durdurmak Kürdlerin isi degildir. ABD-Emperyalizmini ancak iki güc durdurabilir; 1) Icten; kendi isci sinifi ve ezilen halki 2) distan; Rusya, Cin, Hindistan, Japonya ve Avrupa gibi ülkeler gelistikce ABD’nin dünya üzerindeki hegemonyasida geri tepebilir. Baskada hic bir güc ABD’yi durduramaz. Asil önemli olan Kürdlerin ABD gibi bir gücten nasil yararlanacagidir. Bazi Kürd/Türk/Orta Dogu sol örgütlerinin anti-emperyalistlik, anti-amerikancilik adi altinda yaptigi yabanci düsmanligindan öteye gitmiyor. Bunlar reel politika yapacaklarina, kendi kendilerini kandiriyorlar. Bunlarin ABD’ye gücü hic bir zaman yetmedi ve yetmeyecekde. Bunlarin söyledikleri sadece laftan ibarettir.

4) Kürdler basta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanin her ülkesi ile siki-fiki iliskilere girmelidirler.

5) TC Kürdlerin yine en azili düsmanidir. PKK  TC ile degil kardesleri olan KDP/YNK ile birlik aramali, ABD ile masaya oturarak ULUSAL CIZGIYE gelmeli ve bagimsizlik icin mücadele etmelidir.

Alan Lezan, Berlin – 16. Ocak 2004

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: